Notowania

wiadomości
03.12.2011 14:23

Kodeks karny - projekt zmian - konfiskata majątku - Solidarna Polska

Zbigniew Ziobro przedstawił projekt ustawy o zmianie Kodeksu karnego, w którym przewiduje się konfiskatę majątku, co do którego są podejrzenia, że pochodzi z przestępstwa. Jak podkreślał eurodeputowany Ziobro dyrektywa Rady Europy zobowiązuje Polskę do przyjęcia takich rozwiązań prawnych, które umożliwiłyby konfiskatę majątków, które mogą pochodzić z przestępstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Konfiskata dotyczyłaby poważnych przestępstw, a przede wszystkim tych związanych z działalnością mafijną i przestępczością zorganizowaną, ale nie tylko. Zbigniew Ziobro mówi, że chodziłoby także o rozboje, wymuszenia rozbójnicze, a także wielką korupcję. Jak dodał chodzi o to "żeby to było ostrze wymierzone w ta najbardziej poważną, zuchwałą i okrutną często też przestępczość, bo w takich wypadkach zysk uzyskany z tego rodzaju działalności przestępczej musi być skonfiskowany i tym samym możemy utrudniać kolejne działania przestępcze".
Konfiskata majątków dotyczyłaby także osób trzecich, rodziny lub osób powiązanych z podejrzanym, którym przekazano majątek oraz korzyści z obrotu takimi pieniędzmi, dodaje Ziobro. Ziobro podkreślił, że nie może być takiej sytuacji, że ktoś nawet pośrednio czerpałby korzyści z przestępstwa.
Zbigniew Ziobro zapowiedział, że projekt ustawy zostanie złożony w poniedziałek przez przewodniczącego klubu Solidarna Polska Arkadiusza Mularczyka.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz