Kolarstwo - Aktywna jazda Przemysława Niemca na I etapie Dookoła Katalonii; pierwszym liderem Belg Meersman

0

kolarstwo - Dookoła Katalonii - Gianni Meersman - Przemysław Niemiec

Przemysław Niemiec najlepiej wypadł spośród polskich kolarzy na I etapie wyścigu Dookoła Katalonii. Zawodnik grupy Lampre-Merida przyjechał w 13-osobowej grupie, która zameldowała się na mecie w Calella, po przejechaniu niespełna 160 km, z przewagą 28 sekund nad peletonem. Najszybciej finiszował Belg Gianni Meersman z grupy Omega Pharma-Quick Step. Kolejne miejsca na podium zajęli Valerio Agnoli z Włoch (Astana) i Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar).

Niemiec został sklasyfikowany na 12. miejscu i taką lokatę zajmuje w klasyfikacji łącznej, w której Meersman ma 4 sek. przewagi nad Agnolim i 6 nad Valverde. Polak tarci 10 sekund.

Niemal wszyscy pozostali polscy kolarze przyjechali w peletonie; Michał Gołaś (Omega Pharma - Quick-Step), Karol Domagalski (Caja Rural), Maciej Paterski (Cannondale) i Sylwester Szmyd (Movistar) tracą do lidera 38 sekund.

Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) przyjechał ze stratą blisko 6 minut i jest klasyfikowany pod koniec stawki.

We wtorek kolarze będą mieli do pokonania blisko 161 km z Girony do Banyole.