Kolarstwo - Cavendish wygrał 6. etap Giro; Polacy w peletonie; liderem pozostaje Paolini

0

kolarstwo - Giro d'Italia - Mark Cavendish - 6. etap - Luca Paolini

Mark Cavendish wygrał 6. etap kolarskiego Wyścigu Dookoła Włoch, o długości 169 km z metą w Margherita di Savoia, w Apulii. Brytyjczyk z grupy Omega Pharma-Quick Step najszybciej finiszował z całej grupy, wyprzedzając na mecie Włocha Elię Vivianiego (Cannondale) i Matthew Harley Gossa z Australii (Orica-GreenEdge).

W klasyfikacji łącznej liderem pozostaje Włoch Luca Paolini (Katjusza), który o 17 sekund wyprzedza Rigoberta Urana z Kolumbii (Sky); o 9 sek. więcej traci Hiszpan Benat Intxausti (Movistar).

Polacy, Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Rafał Majka (Team Saxo-Tinkoff) i Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step), przyjechali na metę 6. etapu w zasadniczej grupie i w rankingu ogólnym zajmują miejsca w 3. dziesiątce.

W piątek 7. etap o długości 177 km z San Salvo do Pescary.