Kolarstwo - Dookoła Hajnanu: Honkisz najlepszy z Polaków; wygrał Hofland

0

kolarstwo - Dookoła Hajnanu - Honkisz - Hofland - CCC Polkowice

Adrian Honkisz zajął 7. miejsce i był najlepszym z Polaków w kolarskim wyścigu dookoła chińskiej wyspy Hajnan. Zawodnik grupy CCC Polsat Polkowice stracił minutę i 24 sekundy do zwycięzcy, Holendra Moreno Hoflanda z grupy Belkin. Ostatni etap wygrał inny holenderski kolarz tego zespołu, Theo Bos i była to jego szósta wygrana w tym wyścigu. Kolarze grupy Belkin byli najlepsi na wszystkich dziewięciu etapach.
Hofland o minutę i 7 sekund wyprzedził Frédérica Amorisona z Belgii (Crelan-Euphony); o kolejnych 7 sek. gorszy był Holender Tom Leezer (Belkin).

Mijesca pozostałych Polaków z grupy CCC Polsat Polkowice: Bartłomiej Matysiak 18. lokata (strata 1:52), Łukasz Owsian - 21. (1:52), Marek Rutkiewicz - 22. (1:52), Mateusz Taciak - 30. (1:59), Grzegorz Stępniak - 70. (5:15). Bułgar w barwach polskiego teamu, Nikołaj Michajłow zajął 14. miejsce ze stratą 1:45.
Mateusz Taciak wygrał klasyfikację górską.