Kolarstwo - Etoile de Besseges: Bouhanni wygrał II etap; Paterski na 28. miejscu

0

kolarstwo - Etoile de Besseges - Langwedocja - Bouhanni - Paterski - Helven

Wszyscy Polacy przyjechali w zasadniczej grupie na metę II etapu kolarskiego wyścigu Étoile de Besseges, rozgrywanego w Langwedocji. Na finiszu odcinka o długości 149 km z Nimes do Saint-Ambroix najszybszy był Francuz Nacer Bouhanni z grupy FDJ. Kolejne miejsca zajęli John Degenkolb z Niemiec (Giant-Shimano) i Białorusin Jewgienij Hutarowicz (AG2R); najlepszy z Polaków, Maciej Paterski z CCC Polsat Polkowice, został sklasyfikowany na 38. miejscu.

W klasyfikacji łącznej Paterski jest 28. i do prowadzącego Sandera Helvena z Belgii (Topsport Vlaanderen Baloise) traci 34 sekundy. Miejsca kolejnych Polaków: Łukasz Owsian - 46. (CCC, strata 34 sek.), Karol Domagalski - (Caja Rural, 34 sek.), Adrian Honkisz - 134. (CCC, starta 8 minut i 43 sek.), Jacek Morajko - 138. (CCC, 8:43), Adrian Kurek - 141. (CCC, 8:43), Mateusz Taciak - 143. (CCC, 8:43).

Wyścig Etoile de Besseges jest rozgrywany od 1971 r.; tegoroczna edycja zakończy się w niedzielę.