Kolarstwo - Francuz Bouhanni wygral I etap Paryz-Nicea

0

kolarstwo - Nacer Bouhanni - Paryż-Nicea - I etap

Mistrz Francji Nacer Bouhanni z grupy FDJ wygrał, liczący 195 km, I etap kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea, z metą w Nemours. Został też liderem klasyfikacji łącznej.

Bouhanni najszybciej finiszował z dużej grupy, wyprzedzając na mecie 39-letniego Włocha, Alessandro Petacchiego (Lampre) oraz innego włoskiego kolarza, Elię Vivianiego (Cannondale).

W klasyfikacji łącznej Francuz prowadzi ex aequo ze zwycięzcą niedzielnego prologu, swym rodakiem Damienem Gaudinem (Europcar). Obaj mają sekundę przewagi nad trzecim francuskim kolarzem, Sylvainem Chavanelem (Omega Pharma-Quick Step).

W wyścigu, który zakończy się w przyszłą niedzielę, nie startują polscy kolarze; nie jedzie też ubiegłoroczny triumfator Brytyjczyk Bradley Wiggins, ani triumfator sprzed 2 lat - Niemiec Tony Martin.