Kolarstwo - Michał Kwiatkowski drugi po 2. etapie Tirreno-Adriatico

0

kolarstwo - Kwiatkowski - Tirreno-Adriatico - Omega Pharma

Michał Kwiatkowski pozostaje wiceliderem kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico. Czwartkowy etap, o długości 232 km, prowadził z San Vincenzo nad Morzem Tyrreńskim do Indicatore w Toskanii. Wygrał go Australijczyk Matthew Goss z grupy Orica-GreenEdge, który najszybciej finiszował z grupki uciekinierów; kolejne miejsca na podium zajęli Włoch Manuel Bolletti z AG2R i Gerard Ciolek z Niemiec, jeżdżący w zespole MTN.

W klasyfikacji łącznej prowadzenie utrzymał lider po pierwszym etapie - drużynowej jeździe na czas, Brytyjczyk Mark Cavendish. Jego kolega z grupy Omega Pharma-Quick Step, Michał Kwiatkowski, jest gorszy o 2 sekundy. Kolejną sekundę traci inny kolarz tego zespołu, Niki Terpstra z Holandii.

W piątek nieco pofałdowany w końcówce etap z Indicatore, nieopodal Arezzo, do Narni Scalo, o długości 190 km.