Kolarstwo - mistrzostwa świata: trzeci złoty medal Marianne Vos

0

kolarstwo - mistrzostwa świata - Florencja - wyścig ze startu wspólnego elity kobiet - Marianne Vos - Brzeźna Bentkowska - Włoszczowska - Bujak - Jasińska - Niewiadoma - Pawłowska

Marianne Vos została we Florencji mistrzynią świata w kolarskim wyścigu elity kobiet ze startu wspólnego. To trzeci złoty medal Holenderki, która poprzednio wygrywała w Salzburgu w 2006 r. i rok temu w Valenburgu. Dwukrotna mistrzyni olimpijska wyprzedziła Emmę Johansson ze Szwecji i Włoszkę Rossellę Ratto; obie straciły 15 sekund.

Przez większą część trasy, która liczyła 140 km, aktywnie jechały polskie zawodniczki. Ostatecznie najlepsza okazała się Paulina Brzeźna Bentkowska, która zajęła 17. miejsce (strata 5 minut i 3 sekund), o lokatę niżej uplasowała się Maja Włoszczowska (5:05), a 21. była Eugenia Bujak (5:28).

Rywalizacji nie ukończyły Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma i Katarzyna Pawłowska. O wielkim pechu może mówić Niewiadoma, która jadąc w czołówce przewróciła się na zakręcie, gdy do końca rywalizacji pozostawały 3 rundy. Polka podniosła się, ale chwilę później wpadła na nią Szwajcarka Jolanda Nef. W efekcie Katarzyna Niewiadoma trafiła do szpitala.