Kolarstwo - MŚ: Słoweniec Mohoric mistrzem świata młodzieżowców

0

kolarstwo - mistrzostwa świata - Florencja - mężczyźni U-23 - Mohoric - Piaskowy - Wiśniowski - Stosz

Matej Mohoric ze Słowenii został młodzieżowym mistrzem świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Mistrz i wicemistrz świata juniorów z ubiegłego roku o 3 sekundy wyprzedził we Florencji Louisa Meintjesa z Afryki Południowej; trzecie miejsce ze stratą 13 sekund zajął Norweg Sondre Holst Enger.

Polacy przyjechali daleko; najwyżej sklasyfikowani Emanuel Piaskowy i Łukasz Wiśniowski stracili 2 minuty i 33 sekundy i zajęli odpowiednio 40. i 45. miejsce; Patryk Stosz był 74. ze stratą 11 minut i 40 sekund.

Wcześniej, również w wyścigu ze startu wspólnego, rywalizowały juniorki. Najlepsza z Polek, Bogumiła Dziuba, zajęła 27. miejsce ze stratą 2 minut i 50 sekund; mistrzynią świata został Amelie Diederiksen z Danii.

W sobotę we Florencji odbędą się wyścigi ze startu wspólnego juniorów i elity kobiet.