Kolarstwo - Tony Martin mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas

0

Kolarstwo - mistrzostwa świata - kolarstwo szosowe - Florencja 2013 - Tony Martin - Bradley Wiggins - Fabian Cancellara

Tony Martin po raz trzeci z rzędu został mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas. Tegoroczne mistrzostwa odbywają się we Florencji.
Niemiec pokonał dystans 56,8 kilometrów w 1 godz. 5 min 36,65 sekundy i o 46,09 s wygrał z Brytyjczykiem Bradleyem Wigginsem. Trzeci, ze stratą 48,34 s, był Szwajcar Fabian Cancellara.
Michał Kwiatkowski zajął 24. miejsce ze stratą 3 minut i 39 sekund do triumfatora, a Maciej Bodnar zajął 28. miejsce ze stratą 4 minut i 18 sekund.
To drugi złoty medal dla Martina podczas tegorocznych mistrzostw świata. Niemiec triumfował również w drużynowej jeździe na czas (razem z Michałem Kwiatkowskim).