Kolarstwo - Vuelta a Espana: Gilbert zwycięzcą 12. etapu

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - Philippe Gilbert

Philippe Gilbert, szosowy mistrz świata z 2012 roku, wygrał w czwartek 12. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.
Belgijski kolarz grupy BMC był najszybszy na mecie trasy z Maelli do Tarragony, liczącej 164 kilometry, na finiszu wyprzedził Norwega Edvalda Boassona Hagena (grupa Sky) oraz Argentyńczyka Maximiliana Ariela Richeze'a (Lampre).
Polski kolarz Rafał Majka (Saxo Bank-Tinkoff) zajął na czwartkowym etapie 28. pozycję, został sklasyfikowany w tym samym czasie, co zwycięzca.
Na 59. miejscu etap ukończył drugi z Polaków - Tomasz Marczyński (Vacansoleil), stracił do Gilberta 10 sekund.
W klasyfikacji wyścigu po dwunastu etapach liderem jest nadal Włoch Vicenzo Nibali (Astana), który wyprzedza Nicolasa Roche'a (Irlandia, (Saxo Bank-Tinkoff) o 31 sekund oraz Alejandro Valverde (Hiszpania, Movistar) o 46 sekund.
Rafał Majka utrzymał wysoką, 9. pozycję, jego strata wynosi 3 minuty i 46 sekund. Tomasz Marczyński zajmuje 30. miejsce, traci do Nibalego 15 minut i 37 sekund. Na 45, pozycji klasyfikowany jest Sylwester Szmyd (Movistar), od lidera dzieli go 37 minut 19 sekund, wreszcie Bartosz Huzarski - jest 56. ze stratą 46 minut i 36 sekund.
W piątek uczestników wyścigu Vuelta a Espana czeka 13. etap, trasa liczy 169 km i prowadzi z Valls do Castelldefels.