Kolarstwo - Vuelta a Espana: Kenny Elissonde wygrał 20. etap. Horner powiększył przewagę nad Nibalim.

0

Kolarstwo - Vuelta a Espana - 20. etap - Kenny Elissonde - Christopher Horner

Francuz Kenny Elissonde wygrał 20. etap kolarskiego wyścigu dookoła Hiszpanii. Na Jako drugi linię mety przejechał Amerykanin Christopher Horner, który powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji łącznej Włochem Vincenzo Nibalim.
Jadący w grupie FDJ.FR Elissonde minął metę etapu, liczącego 142,2 km i prowadzącego z Aviles do Alto de L'Angliru z czasem 3 godziny 55 minut i 36 sekund. Drugi na mecie Horner (RadioShack-Leopard) miał 26 sekund straty, a trzeci Hiszpan Valverde Alejandro (Movistar Team) stracił do Elissonde'a 54 sekund. Czwarty na mecie był Nibali (Astana), który w klasyfikacji generalnej traci do Hornera 37 sekund.
Rafał Majka (Team Saxo-Tinkoff) ukończył etap na 18. miejscu ze stratą 3. minut i 42. sekund. Bartosz Huzarski (Team NetApp) był 35., Maciej Paterski 38. (Cannondale), a Sylwester Szmyd (Movistar Team) 73.. Polscy kolarze w klasyfikacji generalnej zajmują kolejno 19., 32. 52.. i 43. Miejsce.
Jutro odbędzie się ostatni odcinek tegorocznej Vuelty. Kolarze przejadą 109,6 km z Leganés do Madrytu.