Kolarstwo - Vuelta a Espana: początek wyścigu dla Astany

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - drużynowa czasówka - Astana - Brajkovic - Szmyd - Majka - Paterski - Huzarski - Marczyński

Kolarze kazachskiej grupy Astana wygrali w Sanxenxo jazdę drużynową na czas na dystansie 27,4 km, która zainaugurowała Wyścig Dookoła Hiszpanii. Liderem klasyfikacji łącznej został kolarz Astany, Słoweniec Janez Brajkovic.

Kazachski zespół o 10 sekund wyprzedził ekipę RadioShack; 16 sek. stracili kolarze belgijskiej grupy Omega Pharma-Quick-Step.

W tegorocznej edycji Vuelta a Espana jedzie 5 Polaków. Po I etapie najwyżej sklasyfikowany jest Sylwester Szmyd, którego zespół, Movistar, był 5. ze stratą 29 sek.; Polak zajmuje 28. miejsce. Na 33. pozycji sklasyfikowany jest Rafał Majka (jego ekipa Saxo-Tinkoff była 6. ze stratą 32 sek).
Bartosz Huzarski jest 41. (Team NetApp Endura zajął 7. miejsce ze stratą 35 sek.); Tomasz Marczyński jest 86. (Vacansoleil-DCM zajął 15. miejsce ze stratą minuty i 18 sek.), Maciej Paterski zajmuje 99. pozycję (grupa Cannondale była 17. ze stratą minuty i 26 sek.).

W poniedziałek przed kolarzami niespełna 178 km, w tym 10 km podjazdu do mety w miasteczku Bayona w Galicii.