Kolarstwo - Vuelta a Espana: Roche najszybszy na drugim etapie

0

Kolarstwo - Vuelta a Espana - Nicolas Roche

Nicolas Roche wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Irlandzki kolarz z grupy Team Saxo -Tinkoff był najszybszy na mecie trasy z Pontevedra / Baiona do Alto Do Monte Da Groba, liczącej niespełna 178 km.
Drugie miejsce, ze stratą 2 sekund, zajął Hiszpan Daniel Moreno (Katiusza), a trzecie - Domenico Pozzovivo (Włochy, Ag2r), ze stratą 6 sekund.
Na 12. miejscu etap ukończył najlepszy z polskich kolarzy jadących w tegorocznej Vuelta, Rafał Majka (Team Saxo -Tinkoff) - stracił 14 sekund. Pięć pozycji dalej, z identyczną stratą, sklasyfikowano Bartosza Huzarskiego (Team Netapp), 40. miejsce zajął Tomasz Marczyński (Vacansoleil) - strata 51 sek.
Liderem wyścigu po dwóch etapach jest Włoch Vicenzo Nibali (Astana), który wyprzedza o 8 sekund Nicolasa Roche'a. trzeci w klasyfikacji generalnej jest haimar Zubeldia (Radioshack), tracący 10 sekund.
Rafał Majka po dwóch etapach zajmuje 9. miejsce i traci do Nibalego 32 sekundy, Bartosz Huzarski jest 13 ze stratą 35 sek., 43. pozycję zajmuje Tomasz Marczyński, jego strata wynosi minutę i 55 sek.
Trzeci, poniedziałkowy etap Vuelta a Espana, liczy 184,8 km, i prowadzi z Vigo do Vilagarcia De Arousa.