Kolarstwo górskie - MŚ: Włoszczowska odpadła w 1/8 eliminatora; Solus-Miśkowicz na 12. miejscu

0

kolarstwo górskie - mistrzostwa świata - Pietermaritzburg - Włoszcowska - Solus-Miśkowicz

Katarzyna Solus-Miśkowicz odpadła w ćwierćfinale, a Maja Włoszczowska nie przebrnęła I fazy rywalizacji w wyścigu "eliminator" mistrzostw świata w kolarstwie górskim. W ostatnim dniu zawodów w Pietermaritzburgu rywalizowano w nowej konkurencji, w której wspólnie startuje po 4 zawodników. Czołowa dwójka kwalifikuje się do kolejnej fazy rywalizacji, a zajmujący lokaty 3-4 odpadają.

Włoszczowska, która w sobotę sięgnęła po srebro w swej koronnej konkurencji, w wyścigu 1/8 eliminatora zajęła 4. miejsce. Polka została sklasyfikowana na 27. pozycji.

Katarzyna Solus-Miśkowicz awansowała do ćwierćfinału, w którym była 3. i została sklasyfikowana na 12. miejscu. Mistrzynią świata została Alexandra Engen ze Szwecji.

Wśród mężczyzn złoty medal wywalczył Paul van der Ploeg z Australii; Polacy nie startowali.