Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejna próba zatamowania wycieku

0
Podziel się
bEhVuDhN

Koncern BP przygotowuje się do kolejnej próby zatkania wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Według przedstawicieli brytyjskiego koncernu szanse na sukces wynoszą 60-70 procent.
Operacja, do której przygotowuje się BP, nosi nazwę "top kill". Polega ona na zalaniu podwodnego szybu naftowego mułem i cementem. Substancje te zostaną doprowadzone na głębokość 1,5 km specjalną rurą podłączoną do silnika o mocy 30 tysięcy koni mechanicznych, który znajduje się na statku. Metoda ta była już stosowana przy innych wyciekach ropy, ale nigdy na tak dużej głębokości.
Szyb naftowy Deepwater Horizon zatonął 22 kwietnia. Od tego czasu do Zatoki Meksykańskiej dostało się co najmniej kilkanaście milionów litrów ropy. Przez kilka tygodni plama ropy utrzymywała się w zasadzie z dala od wybrzeża. Kilka dni temu gęsta maź zaczęła docierać do plaż i bagien zachodniej Luizjany.
W Stanach Zjednoczonych narasta frustracja z powodu niemożności zatamowania wycieku. 75% Amerykanów wini za to koncern BP. Połowa mieszkańców USA uważa, że prezydent Barack Obama nie radzi sobie z kryzysem związanym z wyciekiem ropy.

bEhVuDiq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)