Notowania

somalia
03.05.2009 08:17

Kolejny atak somalijskich piratów

W ich ręce wpadł brytyjski frachtowiec Ariana płynący z ładunkiem soi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Somalijscy piraci porwali kolejny statek. Tym razem jest to brytyjski frachtowiec _ Ariana _ z ładunkiem soji, płynący z Ameryki Południowej na Bliski Wschód. *

Statek należy do greckiego armatora, ale zarządza nim brytyjska firma shippingowa Seven Seas Maritime z Londynu. _ Ariana _ płynęła pod flagą maltańską, z załogą 24 Ukraińców. Po raz pierwszy somalijscy piraci dokonali abordażu w nocy.

Dowództwo sił morskich NATO w Northwood pod Londynem podało, że porwania dokonano na północny zachód od archipelagu Seszeli, tysiąc mil morskich od obszaru patrolowanego przez eskadrę NATO. W jej skład wchodzą dwie brytyjskie fregaty, _ Cumberland _ i _ Northumberland _.

W listopadzie zeszłego roku piraci ostrzelali brytyjską łódź patrolową z fregaty _ Cumberland _. W wymianie ognia zginęło dwóch Somalijczyków i jeden Jemeńczyk. Brytyjska prasa uznała to za pierwsze poważne starcie Royal Navy z piratami od XVIII wieku.

213 milionów dolarów na walkę z piratami. Zobacz materiał NTD TV:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: somalia, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz