Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny podejrzany w sprawie Mirosława K.

0
Podziel się:
bEDyXmpx

Podkarpacie-Mirosław K.-śledztwo

Śledztwo w sprawie byłego marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. zatacza coraz szersze kręgi. Zarzuty usłyszał Jerzy W., Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Rzeszowie.
Zdaniem śledczych, podejrzany poinformował w kwietniu ubiegłego roku ówczesnego marszałka o planach kontroli w jednym z podkarpackich zakładów tłuszczowych - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie Grzegorz Janicki. Było podejrzenie, że olej tam produkowany nie spełnia norm opisanych na etykiecie. Po tym, jak inspektor poinformował o planach sprawdzenia, kontrolerzy nie znaleźli oleju w miejscu, gdzie powinien się on znajdować. Po zakończeniu kontroli olej odnaleziono w innym pomieszczeniu. Okazało się, że nie nadaje się do spożycia ze względu na złą jakość handlową. Próbki są niezgodne z wymaganiami przepisów.
Jerzy W. ma zakaz opuszczania kraju, poza tym musi wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 40 tys. złotych. Niebawem zarzuty w tej sprawie usłyszą kolejni podejrzani. Jerzy W. to szósta osoba z zarzutami w tym śledztwie, w którym głównym podejrzanym jest były marszałek województwa podkarpackiego. Zarzuca mu się m.in. korupcję i płatną protekcję.

IAR

bEDyXmqa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)