Notowania

order orła białego
22.12.2010 20:10

Kolski- Łoziński-Order Orła Białego

Wybitni twórcy, między innymi reżyserzy Jan Jakub Kolski i Marcel Łoziński odbiorą na Wawelu z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Jan Jakub Kolski twórca filmów "Wenecja" i "Jańcio Wodnik" powiedział, że na takie odznaczenia jeszcze za wcześnie." Nie jestem z tej rzeczywistości, w której dostaje się ordery, tylko z tej w której się ciężko pracuje i nie widzi się niczego poza robotą" - powiedział artysta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jan Jakub Kolski poinformował Polskie Radio, że francuski gwiazdor Gerard Depardieu po przeczytaniu scenariusza zadeklarował chęć zagrania w jego najnowszym filmie "Moja matka Airam". "Depardieu chce zagrać tę rolę, jednak ostateczna decyzja zapadnie, gdy zostanie zawarta umowa pomiędzy aktorem a producentami. spodziewam się, że sprawy finansowe będą niebagatelne" " - zastrzega reżyser. Film jest koprodukcją polsko-francuską
Także Marcel Łoziński - wybitny dokumentalista nagrodzony między innymi Europejską Nagrodą Filmową za film krótkometrażowy, otrzyma Kawalerski Order Odrodzenia Polski. Reżyser powiedział, że order to dla niego powód do satysfakcji. "Kocham robić filmy i jeszcze mi za to płacą. Do dziś jestem tym zdziwiony" - powiedział.
Marcel Łoziński poinformował, ze kończy montaż kolejnego filmu, zatytułowanego "Tonia i jej dzieci" . To dokument o wpływie wyborów ideowych rodziców na ich potomstwo. Razem z Kolskim i Łozińskim prezydent przyznał Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Holland, i Krystynie Jandzie.
Zaś laureatka Nagrody Nobla Wisława Szymborska otrzyma Order Orła Białego.

Informacyjna Agencja Radiowa IAR

Tagi: order orła białego, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz