Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ue
17.10.2010 11:40

Komisja Europejska chce mocniej walczyć z ubóstwem

Ponad 80 milionów mieszkańców Wspólnoty żyje w biedzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Komisja Europejska będzie rozmawiać z organizacjami pozarządowymi i biznesem na temat działań, które pomogą skuteczniej walczyć biedą. Zapowiedział to komisarz zajmujący się sprawami społecznymi i zatrudnieniem Laszlo Andor.

na zdjęciu Laszlo Andor

Unia Europejska jest jednym z najbogatszych regionów świata, a tymczasem prawie 84 miliony jej mieszkańców żyje na granicy ubóstwa - napisał komisarz Andor. Przypomniał, że Wspólnota chce do 2020 roku ograniczyć liczbę osób biednych o dwadzieścia milionów.

Z niedawnego sondażu Eurobarometru wynika, że ponad trzy czwarte mieszkańców Unii uznało, że sytuacja na kontynencie pogorszyła się w ostatnich latach i poziom ubóstwa jest coraz większy. Najbardziej narzekali mieszkańcy Rumunii - na pytanie o codzienny byt prawie 43 procent odpowiadało, że z trudem wiąże koniec z końcem.

W Polsce co piąty rodak mówił, że zabrakło mu pieniędzy na zapłacenie rachunków, zakup jedzenia, lub innych podstawowych artykułów. To więcej niż średnia unijna. Natomiast problemów nie mieli mieszkańcy Luksemburga - prawie 94 procent deklarowało, że stać ich na podstawowe potrzeby.

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz