Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja hazardowa-Gosiewski-Neumann-spór

0
Podziel się

Komisja śledcza badająca aferę hazardową przesłuchuje Przemysława Gosiewskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Gosiewski skorzystał z prawa do swobodnej wypowiedzi.

bEiKvKQB

Były wicepremier podniósł kwestię swojego prywatnego sporu z jednym z członków komisji, posłem Sławomirem Neumannem. Powiadomił, że złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw parlamentarzyście Platformy Obywatelskiej, a także skierował do sądu akt oskarżenia przeciw niemu.

Przemysław Gosiewski powiedział, że mimo wpłynięcia tych wniosków Sławomir Neumann nie zrzekł się immunitetu. Dodał, że złożył wniosek o uchylenie immunitetu posłowi PO. Polityk PiS zapewnił, że chce odpowiedzieć na pytania komisji i poinformował, że nie skorzysta z prawa do złożenia wniosku u wyłączenie posła Neumanna z udziału w dzisiejszym posiedzeniu.

W odpowiedzi Sławomir Neumann ujawnił, że dowiedział się o akcie oskarżenia dopiero dziś i w związku z tym na najbliższym posiedzeniu Sejmu zrezygnuje z immunitetu i chętnie spotka się z Przemysławem Gosiewskim w sądzie. Zapowiedział też, że nie będzie zadawał pytań Gosiewskiemu. Po tym oświadczeniu żaden z członków komisji nie złożył wniosku o wyłączenie posła Neumanna z udziału w przesłuchaniu.

bEiKvKQD

Posłowie pytają Przemysława Gosiewskiego o szczegóły prac nad ustawą o grach losowych i zakładach wzajemnych w latach 2006 - 2007, kiedy polityk był szefem komitetu stałego rady ministrów i wicepremierem.

bEiKvKRe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)