Notowania

wiadomości
01.06.2012 08:40

Komorowski - Obama - list

Prezydent Barack Obama przesłał list Bronisławowi Komorowskiemu. Jest on odpowiedzią na pismo prezydenta RP w sprawie wypowiedzi Obamy o "polskich obozach śmierci". Dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Joanna Trzaska powiedziała IAR, że list Baracka Obamy został przyjęty "z radością". Rzecznik MSZ Marcin Bosacki napisał na Twitterze, że jest to "dobry, godny list".

Podziel się
Dodaj komentarz

Z kolei, doradca prezydenta do spraw międzynarodowych Roman Kuźniar powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że list Baracka Obamy powinien zamknąć dyskusję na ten temat. Według niego, pismo odnosi się zarówno do polskiej wrażliwości, jak i prawdy historycznej. Roman Kuźniar mówił, że list będzie też pomocny w usunięciu tego problemu z dyskursu publicznego w Stanach Zjednoczonych lub innych krajach, w których od czasu do czasu pojawiały się sformułowania o "polskich obozach śmierci".
Barack Obama podczas wręczania we wtorek Medalu Wolności Janowi Karskiemu użył sformułowania "polskie obozy śmierci". Jego wypowiedź wywołała oburzenie polityków wszystkich partii w Polsce, była też krytycznie komentowana w mediach zagranicznych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz