Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.10.2011 18:05

Konferencja - rodzina - UKSW

Konsumpcja, hedonizm i pogoń za pieniędzmi - o tych i innych zagrożeniach dla współczesnej rodziny dyskutują uczestnicy dwudniowej konferencji na Uniwestytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Naukowcy z całej Polski zastanawiają się, co powoduje, że dzieci coraz częściej sięgają po używki, a rodzice nie nawiązują z nimi prawidłowych relacji.
Zdaniem szefowej Podyplomowego Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień na UKSW Marii Ryś, rodzice poświęcają swoim dzieciom zbyt mało czasu.
- Dziecko jest wtedy kształtowane przez otoczenie; kolegów, szkołę i media. To może spowodować ucieczkę w kierunku uzależnień albo sekt.
W opinii Marii Ryś rola macierzyństwa i ojcostwa w polskim społeczeństwie nie jest dziś doceniana.
- Jeśli społeczeństwo zacznie podkreślać jaką rolę mają do spełnienia ojciec i matka, to mimo, że tego czasu rodzicowi nie przybędzie, to on mimo zmęczenia będzie potrafił się uśmiechnąć do dziecka, mimo zapracowania będzie potrafił zadzwonić do swojej żony. Tak naprawdę niewiele potrzeba, żeby zbudować bardzo dużo - mówi wspołorganizatorka konferencji.
W niedzielę (23.10) uczestnicy spotkania będą się zastanawiać nad tym, jak prawidłowo wychowywać dzieci i jak rodzina kształtuje dorosłego człowieka.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz