Notowania

konferencja
13.11.2008 12:01

Konferencja nt. aktualnej sytuacji w Polskim Radiu

Zarząd Polskiego Radia zgłosił wniosek o zwołanie w najbliższy poniedziałek Nadzwycznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki. Prezes Polskiego Radia Krysztof Czabański poinformował, że podczas spotkania z ministrem skarbu, który stanowi jednoosobowo walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, zarząd zaproponuje ministrowi Gradowi projekt uchwały, wzywającej rząd do podjęcia działań na rzecz zwiększenia wpływów abonamentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes Krzysztof Czabański zapewnił, że sytuacja spółki jest dobra. Jego zdaniem, zarówno jej finanse, jak i oferta programowa anten Polskiego Radia jest zadowalająca. Obecnie Polskie Radio dysponuje rezerwą finansową w wysokości około 50 milionów złotych. Jednak, w ocenie Krzysztofa Czabańskiego, drastyczne załamanie wpływów z tytułu abonamentu zagraża spółce.

Według najnowszych danych, straty z powodu mniejszych niż zakładano wpływów abonamentowych osiągnęły poziom 30 milionów złotych. Zarząd szacuje, że do końca roku straty mogą osiągnąć 37-38 milionów złotych. To z kolei oznacza, że spółce wystarczy pieniędzy najwyżej na rok funkcjonowania, bez podejmowania decyzji ograniczających ofertę programową. Dlatego zarząd oczekuje od ministra skarbu działań, które poprawią ściągalność abonamentu.

Krzysztof Czabański odniósł się również do działań Rady Nadzorczej, która od kilku miesięcy zapowiada odwołanie prezesa Czabańskiego oraz wiceprezesa Jerzego Targalskiego. Według prezesa, część członków Rady Nadzorczej pochodząca z rekomendacji Samoobrony i LPR-u chce zmian w zarządzie spółki. W jego opinii, wnioskom Rady brakuje przesłanek merytorycznych, chociaż nie wyklucza, że podczas sobotniego posiedzenia Rady Nadzorczej dojdzie do próby zmian w składzie zarządu.

Tagi: konferencja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz