Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kongres Kultury - rozpoczecie

0
Podziel się

Kongres Kultury - rozpoczęcie

bEgBQdVN

Z udziałem artystów, intelektualistów, aktywistów i naukowców z różnych krajów rozpoczął się we Wrocławiu Kongres Kultury Europejskiej. W inauguracji Kongresu, zorganizowanego w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, biorą udział prezydent Bronisław Komorowski, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.
Hasło spotkania to "Kultura dla zmiany społecznej - "Art for Social Change". To sformułowanie, którym określane są działania artystyczne podnoszące świadomość społeczną i artystyczną uczestników. Jednym z najważniejszych wydarzeń Kongresu będzie inauguracyjny wykład profesora Zygmunta Baumana, poświęcony przyszłości kultury europejskiej i scenariuszy jej rozwoju. Wyznaczy on intelektualne ramy debaty.
W programie Kongresu jest mnóstwo wydarzeń artystycznych, w tym dwa niezwykłe koncerty w Hali Stulecia: Krzysztof Penderecki we współpracy z Aphex Twinem - i z gitarzystą zespołu Radiohead Jonnym Greenwoodem. Poza tym pokazy filmów i spektakle, w tym "Poczekalnia.0" Krystiana Lupy, a w ramach projektu "Sztuka dla zmiany społecznej" młodzi kuratorzy w projekcie 10x10. "Po prostu pokażemy, że jesteśmy otwarci na świat, na Europę" - powiedział członek komitetu honorowego Kongresu, Andrzej Wajda.

bEgBQdWq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)