Notowania

wiadomości
07.01.2012 09:01

Konkolewski - bezpieczeństwo na drogach

Konkolewski - bezpieczeństwo na drogach

Podziel się
Dodaj komentarz

Znaczny wzrost liczby zabitych na polskich drogach w ubiegłym rok, był spowodowany głównie przez więcej wypadków z udziałem pieszych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Konkolewski z biura ruchu drogowego Komendy Głównej Policji. W ubiegłym roku w wypadkach zginęły 4142 osoby, czyli więcej o 6 procent niż w 2010 roku.
Od pięciu lat liczba wypadków i ofiar śmiertelnych na polskich drogach malała. Podobnie było do listopada ubiegłego roku, ale w grudniu nastąpił znaczny wzrost liczby zabitych - mówi Marek Konkolewski. 70 procent wypadków ze skutkiem śmiertelnym w tym okresie zostało zawinione przez pieszych. Większości tych wypadków można było uniknąć i najprawdopodobniej w sumie czarne statystyki za 2011 rok, po raz kolejny byłyby lepsze od roku poprzedniego.
Zdaniem Marka Konkolewskiego, podwyższenie dopuszczalnej prędkości na autostradach i drogach ekspresowych nie wpłynęło na wzrost liczby wypadków. Inicjatywa parlamentarzystów urealniła prędkość z jaką poruszają się polscy kierowcy na polskich drogach - uważa policjant. Przy dobrej widoczności i suchej nawierzchni podniesienie dopuszczalnej prędkości o 10 kilometrów na godzinę nie wpływa znacząco na bezpieczeństwo uczestników ruchu na autostradach i drogach ekspresowych - dodał.
Jutro koniec pierwszego w tym roku długiego weekendu i najprawdopodobniej wzmożony ruch na drogach. Policja apeluje o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdniach.

Informacyjna Agencja Radiowa. (IAR)

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz