Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawica rzeczpospolitej
22.09.2007 14:27

Konwencja wyborcza Ligi Prawicy Rzeczypospolitej w Krakowie

Roman Giertych ogłosił, że LPR zebrał ponad 150 tysięcy podpisów poparcia dla swoich kandydatów. Lider Ligi Polskich Rodzin przemawiał na konwencji porozumienia wyborczego Ligi Prawicy Rzeczypospolitej w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Roman Giertych ogłosił, że LPR jako pierwsza w kraju zarejestrowała listy wyborcze w ponad połowie okręgów wyborczych w kraju.
Szef LPR zarzucił PiS przypisywanie sobie zasług Ligi. Podczas konwencji pokazał materiał wyborczym PiS, w którym napisano, że partia Jarosława Kaczyńskiego zasłużyła się we wprowadzeniu ulgi na dzieci w wysokości 1150 złotych. Tymczasem - jak zaznaczył Giertych - PiS w całości głosował przeciwko tej poprawce. Zdaniem Romana Giertycha, PiS przywłaszcza sobie cudze zasługi, nie mogąc się pochwalić własnymi. Jak podkreślił, nie należą do nich program budowy autostrad i mieszkań.
Roman Giertych zarzucił PiS i ministrowi Ziobro, że doprowadził do zamknięcia prac grupy prokuratorów badających tak zwaną mafię paliwową. Przypomniał, że grupa ta została powołana w 2004. roku na kanwie działalności sejmowej komisji do spraw PKN Orlen. Giertych zaznaczył, że nie ma postępów w śledztwie.
Giertych zapowiedział, że po wyborach jego partia zgłosi ustawę znoszącą obowiązkową składkę na OFE. Według propozycji LPR, ma ona być dobrowolna. Zdaniem Giertycha, obligatoryjność składki jest niezgodna z konstytucją i sprzeczna z prawami obywatelskimi. Szef Ligi uważa, że państwo nie ma prawo nakładać na obywateli konieczności płacenia podatków na prywatne firmy.
Lider LPR powiedział, że PO i PiS nie różnią się od siebie. Obie partie są proeuropejskie. PiS za granicą pokazuje, że jest proeuropejski, a w kraju - tylko pozornie pokazuje nastawienie eurosceptyczne. Lider LPR wypomniał PO, że nie przedstawia swojego programu przed wyborami. PiS natomiast zarzucił, że mając dobry program, nie realizuje go.
Liga Prawicy Rzeczpospolitej to porozumienie utworzone z członków Ligi Polskich Rodzin, Prawicy Rzeczypospolitej i Unii Polityki Realnej. Kandydaci Ligi Prawicy Rzeczypospolitej będą startować z list Ligi Polskich Rodzin.

Tagi: prawica rzeczpospolitej, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz