Notowania

kopacz
30.06.2011 08:16

Kopacz: Będą mniejsze kolejki do specjalistów

Minister zdrowia uspokaja, że wchodzące jutro w życie nowe zasady rozliczeń NFZ z przychodniami lekarzy specjalistów, nie spowodują chaosu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Ewa Kopacz tłumaczyła w Sygnałach Dnia, że podstawowym celem zmian jest skrócenie kolejek do specjalistów.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTER KOPACZ:

Według _ Rzeczpospolitej _ przychodnie miały tylko dwa tygodnie na przystosowanie się do zmian. Wciąż nie ma aplikacji elektronicznych, które umożliwiają lecznicom rozliczenia z NFZ. Ponadto lekarze nie wiedzą jak rozliczać badania, za które Fundusz nie płaci oddzielnie dlatego chcieli o miesiąc przesunąć termin wejścia w życie nowych rozwiązań.
Ewa Kopacz tłumaczy jednak, że przepisy muszą zacząć obowiązywać od połowy roku.

Zgodnie z wprowadzanymi zmianami, przychodnie będą mogły między innymi wystawić NFZ rachunek za zabiegi, które dotąd można było wykonać tylko w szpitalu. Na tym ma skorzystać pacjent, bo nie będzie musiał leżeć kilka dni w szpitalu, i NFZ - bo ten sam zabieg wykonany w przychodni będzie kilka razy tańszy. Fundusz chce też lepiej płacić za wizyty u tych specjalistów, którzy muszą wykonać dodatkowe badania, by postawić diagnozę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;zamiast;pigulek;dieta;i;plukanie;zoladka,70,0,804934.html) Zwoliński: Zamiast pigułek, dieta i płukanie żołądka Kopacz wie, jak walczyć z pazernymi koncernami farmaceutycznymi i lekomanią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t136572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/przez;reformy;kopacz;leki;podrozeja;o;18;procent,226,0,804578.html) Przez reformy Kopacz leki podrożeją o 18 procent? Niższe marże na leki oraz dodatkowy podatek i kary dla producentów - w parlamencie trwa batalia o zmianę zasad refundacji medykamentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t129584.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kopacz;nie;chce;placic;za;leczenie;za;granica,224,0,757216.html) Kopacz nie chce płacić za leczenie za granicą Polska odwołać się od zapisów dyrektywy UE o zwrocie kosztów za leczenie w innych krajach.
Tagi: kopacz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz