Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kopacz planuje rewolucję, chce zlikwidować NFZ

0
Podziel się:

Minister zależy co najmniej na znacznym osłabieniu pozycji Funduszu.

Kopacz planuje rewolucję, chce zlikwidować NFZ
(kprm.gov.pl)

Ewa Kopacz chce odwołania szefa NFZ Jacka Paszkiewicza. Minister zdrowia chce osłabienia NFZ lub jego całkowitej likwidacji - dowiedział się _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Ewa Kopacz uważa, że NFZ powinien być jedynie płatnikiem usług medycznych, a wszystkie kompetencje związane z polityką zdrowotną państwa powinny być w gestii ministerstwa. To NFZ podejmował kontrowersyjne decyzje o ograniczeniu nakładów na onkologię, czy finansowanie znieczuleń dla dzieci. Za każdym razem wybuchał medialny skandal, z którego musiała tłumaczyć się minister zdrowia.

Czarę goryczy przelało niedawne odwołanie szefa opolskiego NFZ, mimo że zarzuty okazały się bezpodstawne. Za odwołanym prezesem stanęło całe środowisko lekarskie w Opolskiem, a także parlamentarzyści.

Bardzo prawdopodobne, że podczas jesiennego spotkania medycznego okrągłego stołu Ewa Kopacz przedstawi projekt reformy NFZ. Pomysł PO sprzed trzech lat zakładał likwidację Funduszu i powołanie w jego miejsce konkurujących ze sobą ubezpieczalni medycznych. Nad ich działaniem czuwałby Urząd Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych. Czy do tego projektu wróci PO, nie wiadomo. Pewne jest, że pomysł likwidacji NFZ popierają zarówno posłowie SLD, jak i PiS-u.

Raporty Money.pl
*Prywatna służba zdrowia: Czy politycy słusznie nią straszą? * Wydatki na leczenie ) Polaków mogą przekroczyć w tym roku 80 miliardów złotych. Publiczna służba zdrowia będzie kosztować - zgodnie z planowanym budżetem ) NFZ - przeszło 53 miliardy. Kolejne 30 miliardów wydamy już z własnych kieszeni.
*Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków * Na leczenie w przyszłym roku NFZ zamierza przeznaczyć 54,5 mld złotych. To o 670 mln złotych więcej niż w tym roku. Polacy jednak nie są zadowoleni z publicznej służby zdrowia. Ponad połowa z nas uważa, że prywatne ubezpieczenie poprawiłoby złą opiekę zdrowotną - wynika ) z ankiety Money.pl
*Dziura w ZUS rośnie. Coraz trudniej będzie ją zasypać * W najbliższych latach niedobór w kasie ZUS sięgnie 70 mld zł. Mimo rosnących wpływów z naszych składek. Tylko w tym roku budżetowe dopłaty do ZUS i KRUS sięgną 80 miliardów złotych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)