Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Korczowa: Celnicy udaremnili przemyt papierosów
Na drogowym przejściu granicznym w Korczowej celnicy udaremnili przemyt ponad 100 tysięcy paczek papierosów. Kontrabanda ukryta była w samochodzie - cysternie zmierzającej z Kijowa do Warszawy.

Podejrzenie celników wzbudziła różnica trzech ton w deklarowanej wadze towaru. W wyniku szczegółowej rewizji okazało się, że w cysternie tkwi druga - mniejsza. W przestrzeni między cysternami celnicy ujawnili ponad 101 tysięcy paczek papierosów.


Małgorzata Eisenberger- Blacharska - rzecznik prasowy Izby Celnej powiedziała, że wartość skonfiskowanego towaru oszacowano na 130 tysięcy złotych. Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić blisko milion złotych. Według rzeczniczki Izby Celnej, ujawnienie takiej partii przemycanego towaru oznacza, że przemyt papierosów zza wschodniej granicy wcale nie maleje. Wpadka z cysterną oznacza również, zdaniem Małgorzaty Eisenberger - Blacharskiej, że służby celne muszą wszystkie przesyłki towarowe bardzo dokładnie kontrolować.

50-letni kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚ. Twierdzi, że nie wiedział, iż przemycał papierosy. Samochód należy do jednej z małopolskich firm.
rynek, złoty, samochód, towary, celnicy, korczowa, przemyt papierosów, udaremnienie
IAR