Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korepetycje dają 10 tys. złotych. Na czarno

0
Podziel się

MEN nie jest w stanie oszacować skali zjawiska, a Ministerstwo Finansów zarobków korepetytorów.

Korepetycje dają 10 tys. złotych. Na czarno
(lisapics/iStockphoto)
bEgJQdTp

Korepetycyjny biznes kwitnie kilka miesięcy przed maturą. Najpopularniejsze są dodatkowe zajęcia z angielskiego i matematyki. Najlepsi korepetytorzy biorą za godzinę lekcyjną nawet sto złotych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest w stanie oszacować skali zjawiska, a Ministerstwo Finansów zarobków korepetytorów. Wszystko dlatego, że - jak pisze Dziennik Gazeta Prawna - rynek korepetycji to w większości szara strefa._ _

Gazeta, powołując się na dane z serwisu e-korki.pl pisze, że w ubiegłym roku zarobki najlepszych korepetytorów przekraczały 10 tysięcy złotych miesięcznie. Najwięcej zarobili angliści - korepetycje z angielskiego brało niemal 22 procent, którzy się douczali. Na drugim miejscu pod względem popularności była matematyka - wybierało ją 17 procent uczniów.

bEgJQdTr

Korepetycje najdroższe były na Mazowszu - średnio ponad 34 złote za godzinę. Na Pomorzu, Wielkopolsce czy Małopolsce trzeba było zapłacić o 7 złotych mniej._ DGP _pisze, że skali zjawiska nie sposób oszacować. 36 tysięcy korepetytorów zarejestrowało się w przeznaczonym dla nich serwisie internetowym, ale może być ich naprawdę kilkakrotnie więcej, bo wiele osób nie ogłasza się wcale.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t82154.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wieksze;pensum;to;mniej;pracy;w;szkolach,3,0,763907.html) "Większe pensum to mniej pracy w szkołach" Związkowcy są przeciwni zmianom w Karcie Nauczyciela. Uważają, że prowadzą do demontażu systemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/men;nie;skroci;wakacji;przez;euro;2012,67,0,763971.html) MEN nie skróci wakacji przez Euro 2012 W przyszły, roku szkolnym zajęcia zakończą się 29 czerwca 2012 r.
bEgJQdTS
wiadomości
kraj
KOMENTARZE
(0)