Koszykówka - Puchar Polski dla AZS Koszalin

0

Koszykarze AZS Koszalin po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Polski. W finałowym meczu, rozegranym w hali warszawskiego Torwaru, pokonali Turów Zgorzelec 80:75.

Koszalinianie wygrali pierwsze trzy kwarty. Po dziesięciu minutach gry prowadzili 22:19, a do przerwy - 45:37. Przed ostatnią kwarta ich przewaga nad wicemistrzami Polski sięgnęła już 18 punktów (68:50). Dopiero wtedy gracze ze Zgorzelca ruszyli do odrabiania strat, jednak nie starczyło im na to czasu.

W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów zdobył Dante Swanson - 20. Wsparli go George Reese, rzucając 17 punktów, oraz Vladimir Tica, który zdobył ich 15. Turowowi Zgorzelec w odniesieniu zwycięstwa nie pomogły nawet 22 punkty Justina Graya.

AZS Koszalin jest jedną z rewelacji tego sezonu koszykarskiego w Polsce. Poza zdobyciem Pucharu Polski dobrze spisuje się w lidze - zajmuje 6. miejsce, ze stratą czterech punktów do plasującej się na 3. pozycji Polpharmy Starogard Gdański.