Koszykówka - Turów wygrywa z AZS Koszalin

0

koszykówka - Turów Zgorzelec - AZS Koszalin

W rozegranym w czwartek meczu ekstraklasy koszykarzy Turów Zgorzelec wygrał po dogrywce z AZS Koszalin 102:97 (17:12, 26:19, 26:22, 19:35, 14:9).
Gospodarze po trzech kwartach prowadzili różnicą 16 punktów (69:53) i nic nie wskazywało na nerwową końcówkę.
W czwartej odsłonie goście po szaleńczym pościgu odrobili straty i 7 sekund przed końcem spotkania udało im się objąć prowadzenie (86:85, następnie 88:86), jednak 3 sekundy przed końcem meczu Piotr Stelmach wykorzystał dwa rzuty wolne dla Turowa - po odgwizdaniu przewinienia technicznego trenera AZS - i doprowadził do dogrywki.
W dodatkowym czasie gry skutecznością błysnął, podobnie, jak w całym meczu, Dariusz Kulig - zdobył 6 punktów, a łącznie uzyskał 27 "oczek".
Najskuteczniejszym graczem AZS Koszalin był Serb Dragan Labović - 24 pkt.
Po czwartkowym meczu Turów awansował z piątego na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy, zespół ze Zgorzelca ma 20 pkt. AZS Koszalin jest szósty, z dorobkiem 18 pkt.