Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koziej: W interesie Polski leży zorganizowanie szczytu ONZ

0
Podziel się:

Polska jest w stanie zorganizować bezpieczną konferencję międzynarodową - powiedział Stanisław Koziej. W ten sposób szef BBN skomentował organizację w dniu święta niepodległości szczytu klimatycznego ONZ w Warszawie.
Gość radiowej Trójki dodał, że każde uroczystości budzą obawy pod względem bezpieczeństwa, jednak Polska "niepotrzebnie podniosła panikę" w sprawie 11 listopada i potencjalnych zamieszek. W jego opinii, organizacja Euro 2012 to najlepszy dowód na to, że kraj jest w stanie poradzić sobie w trudnych sytuacjach.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego podkreślił również, że to w interesie Polski leży organizacja w kraju szczytu klimatycznego. Stanisław Koziej stwierdził, że dzięki temu będziemy mieli większy wpływ na jego przebieg i potencjalne decyzje. "Musimy pilnować swoich interesów" - podsumował.
Były wiceminister obrony narodowej odniósł się także do planowanych cięć w budżecie państwa i poszczególnych resortach. Zapewnił przy tym, że nie wpłyną one na zakupów samolotów dla VIP-ów, gdyż do takiej transakcji dojdzie najprawdopodobniej w 2015 lub 2016 roku.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)