Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krajowa Rada Prokuratury - stanowisko

0
Podziel się:

Nie ma konfliktu pomiędzy prokuratorami powszechnych i wojskowych jednostek prokuratury - uznała Krajowa Rada Prokuratury po wczorajszym posiedzeniu, które trwało niespełna 10 godzin. Rada dostrzegła jednak potrzebę przygotowania i uchwalenia nowej ustawy o prokuraturze jako konieczność kontynuacji prac nad reformą prokuratury - napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Krajowej Rady Prokuratury. W uchwale wskazano też, że Rada wyraża "dezaprobatę dla działań polegających na publicznej krytyce prokuratora przełożonego przez prokuratora podwładnego". "Rada uważa, że stosunki w relacjach pomiędzy prokuratorami powinny opierać się na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i lojalności"

Rada zajęła się sprawa konfliktu w prokuraturze na wniosek prezydenta Bronisława Komorowskiego. Chodzi o wydarzenia z 9 stycznia, gdy w przerwie konferencji prasowej w Poznaniu postrzelił się prokurator wojskowy płk Mikołaj Przybył.
W minioną środę prokurator generalny Andrzej Seremet złożył wniosek o odwołanie generała Krzysztofa Parulskiego z funkcji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Miałby go zastąpić płk Jerzy Artymiak. Jak tłumaczyła Prokuratura Generalna, wystąpienia szefa NPW po postrzeleniu się płk. Przybyła zostały odebrane jako "publiczna i spektakularna krytyka przełożonego", czego Andrzej Seremet nie może tolerować.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)