Notowania

indeksy
10.02.2010 18:41

Kraków - e-indeks

Krakowskie uczelnie nie spieszą się z wprowadzeniem e-indeksów. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego od początku tego roku uczelnie mogą zamieniać papierowe indeksy na elektroniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Krakowie gotowe do wprowadzenia nowego systemu są Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika. Mimo technicznych możliwości, krakowskie uczelnie nie chcą szybko rezygnować z klasycznych dokumentów. Według Bartosza Dembińskiego z AGH, w sprawie wdrożenia nowego systemu istnieje wiele niewiadomych - między innymi jak wykładowca ma składać podpis elektroniczny, czy będzie on honorowany,

Małgorzata Syrda-Śliwa z Politechniki Krakowskiej podkreśla, że elektroniczne indeksy to nowość i uczelnia chce zobaczyć najpierw, jak działają one w innych placówkach. Jak dodała, na politechnice działa elektroniczny dziekanat, który jest wstępem do dalszej komputeryzacji.

E-indeksy będą zapisane w legitymacjach chipowych studentów. Wielu z żaków, mimo sentymentu do zielonego dokumentu, jest za e-indeksami. Jak mówią, często zdobycie wpisu wykładowcy sprawia wiele kłopotu.

Na razie nie wiadomo, która z uczelni i kiedy zdecyduje się jako pierwsza na wprowadzenie e-indeksów. Ministerstwo planuje rozpisanie specjalnych konkursów z dotacjami na ich wprowadzenie.

Tagi: indeksy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz