Notowania

kraków
18.04.2010 12:49

Kraków - msza - homilia

Żałoba, jaką przeżywają Polacy, stwarza nadzieję na wielką solidarność między narodami w radosnych i smutnych momentach ich historii. Taką myśl zawarł w swej homilii legat papieski na uroczystości żałobne w Krakowie, kardynał Angelo Sodano. Homilię kardynała, który nie mógł przybyć do Krakowa, odczytał nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Józef Kowalczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zwracając się do uczestniczących we mszy pogrzebowej przedstawicieli polskich władz, przywódców państw obcych i do wiernych, kardynał Sodano przypomniał, że wszyscy przybyli, aby oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce Marii. "Cieszę się, że mogę przynieść tu modlitwę, pozdrowienie i błogosławieństwo Papieża Benedykta XVI" - napisał kardynał Sodano dodając, że naród polski zawsze potrafił właściwie reagować na czas próby i odnajdywać drogę do jedności i lepszego współistnienia społecznego. Takie jest też życzenie, które kieruje do Polaków Benedykt XVI - by ich "naród trwał w jedności na drodze zgody i czynnej współpracy z innymi narodami, aby zapewnić światu erę prawdziwej cywilizacji".

Zwracając się do obecnych na mszy głów państw kardynał Sodano podkreślił, że w godzinie żałoby płynie od nich przesłanie wielkiej nadziei na przyszłość. "Jest to nadzieja na wielką solidarność pomiędzy narodami w radosnych i smutnych momentach ich historii, z poszanowaniem własnej tożsamości i kultury narodów". Legat papieski dodał, że o obowiązku solidarności między narodami przypomniał wielki syn polskiej ziemi, Jan Paweł Drugi. "Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak wyrazić życzenie, aby hołd, jaki dziś oddajemy zmarłemu prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, jak też pełna szacunku myśl, jaką kierujemy ku ofiarom Katynia, przyczyniły się do budowania bardziej zjednoczonej Europy i świata" - napisał kardynał Sodano.

Tagi: kraków, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz