Notowania

wiadomości
06.05.2011 18:15

Kraków - procesja z relikwiami

Krew papieża trafi na Wawel. Pozłacany relikwiarz w kształcie księgi zostanie umieszczony w centralnym miejscu Katedry Wawelskiej obok relikwi św. Stanisława.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wcześniej jednak szczątki świętego i błogosławionego będą niesione w procesji z Wawelu Na Skałkę 8 maja. Dziękczynienie za beatyfikację papieża i kanonizację świętego Stanisława Kazimierczyka będą motywem przewodnim procesji, która w niedzielę rano wyruszy z Wawelu na Skałkę. Procesję poprowadzi przedstawiciel Watykanu kardynał Camilo Ruini, będzie też nuncjusz apostolski arcybiskup Celestino Migliore oraz prezydent Bronisław Komorowski.
Uczestnicy ceremonii poniosą relikwie 4. świętych oraz błogosławionego Jana Pawła II. Proboszcz katedry wawelskiej ksiądz Zdzisław Sochacki wyjaśnia, że kiedy patrzy się na krew w relikwiarzu wydaje się, że tak krew po tym naczyniu spływała. Po uroczystościach relikwia trafi na Wawel i zostanie umieszczona w centralnym miejscu katedry obok szczątków świętego Stanisława.
Tradycja procesji ku czci św. Stanisława sięga XIII wieku, kiedy patron Polski został kanonizowany. Od tamtego czasu utrwalił się zwyczaj procesji z Wawelu na Skałkę, miejsce śmierci św. Stanisława

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz