Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków akt oskarżenia za wirtualne złoto

0
Podziel się
bDadLspx

Za "złoty interes" w internecie stanie przed sądem. Prokuratura skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Robertowi B., który sprzedawał na aukcjach internetowych wirtualne sztaby złota. W ten sposób w czasie kilku miesięcy oszukał ponad sto osób na milion dwieście tysięcy złotych.
40-latek na Allegro proponował sztabki za atrakcyjną cenę pięciu tysięcy złotych, czym wprowadzał klientów w błąd - mówi Bogusława Marcinkowska, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
" W pewnym okresie czasu złoto podrożało i on, mimo że nie posiadał sztabek wystawiał je nadal po takiej samej cenie jak wcześniej. Nie mógł zrealizować tych zamówień, a mimo to przyjmował wpłaty i zamieszczał nadal ogłoszenia. Działał z zamiarem oszukania tych osób i wyłudził od nich ponad milion złotych" - wyjaśniała Bogusława Marcinkowska.
Rekordzista na transakcjach stracił ponad sto tysięcy złotych. Robert B. przyznał się do winy i zobowiązał się spłacić wszystkich pokrzywdzonych. Dobrowolnie poddał się karze 4 lat więzienia.

IAR

bDadLsqa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)