Notowania

nowa
09.01.2009 20:40

Krakowski "Teatr Łaźnia Nowa" wystąpił na Festiwalu Teatralnym w New Delhi w Indiach

Krakowski "Teatr "Łaźnia Nowa" zaprezentował w New Delhi spektakl "Odpoczywanie". Przedstawienie znalazło się w programie 11 Festiwalu Teatralnego organizowanego przez indyjską Narodową Szkołę Dramatyczną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polscy aktorzy wystąpili w New Delhi ze spektaklem opowiadającym o losach dzieci Stanisława Wyspiańskiego. Ta wzruszająca opowieść o przemijaniu i więzach rodzinnych zostanie pokazana przez polskich artystów jeszcze raz także poza stolicą Indii - w Lucknow.

Podczas tegorocznego Festiwalu Teatralnego w New Delhi pokazanych zostanie ponad 50 przedstawień teatralnych. Goście z zagranicy przedstawią 12 spektakli. W festiwalu uczestniczą między innymi teatry z Nepalu, Afganistanu, Pakistanu, Niemiec, Czech i Izraela.

Teatr w Indiach ma wielowiekową tradycję, a najstarsze formy widowiskowe teatru indyjskiego liczą sobie co najmniej dwa tysiąclecia. Oprócz teatrów klasycznych silny jest w Indiach nurt teatrów eksperymentalnych tworzących, podobnie jak "Teatr Łaźnia Nowa" z Krakowa, nowe kanony artystyczne i estetyczne. Z tego względu miłośnicy nowatorskich form teatralnych w Indiach doskonale pamiętają polskie teatry eksperymentalne, w tym teatr "Laboratorium" Jerzego Grotowskiego.

Tagi: nowa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz