Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krwawe starcia w Egipcie. Już 250 zabitych

0
Podziel się:

Zamieszki przenoszą się poza Kair. Według najnowszych doniesień, dotarły też do miast Al-Minja i Asjut.

Krwawe starcia w Egipcie. Już 250 zabitych
(PAP/EPA)
bEEryvWZ

1/11

fot: PAP/EPA
Starcia zwolenników Bractwa Muzułmańskiego z policją przenoszą się poza Kair. Jak podaje Reuters, do zamieszek dochodzi także w miastach Al-Minja i Asjut. Zwolennicy obalonego prezydenta Mursiego gromadzą się także na manifestacjach w Aleksandrii i w Asuanie.

Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego wobec protestujących przeciwko obaleniu prezydenta Mursiego. Demonstranci w Al-Minji podpalili kościół. W Asjucie z policją walczy około 3 tysiące osób.

Agencje donoszą, że siły bezpieczeństwa strzelają do protestujących w Kairze. Reporter Reutersa widział około 20 osób postrzelonych w nogi, wcześniej agencja AFP donosiła o ofiarach z ranami postrzałowymi. Zwolennicy Mursiego rzucają kamieniami i kanistrami z benzyną w kierunku policji.

bEEryvXb

W wyniku porannego szturmu na dwa obozowiska protestujących w Kairze zginęło - według różnych źródeł - od kilkudziesięciu do 250 osób. Bractwo Muzułmańskie określa interwencję wojska i policji mianem masakry. Egipskie MSW zaprzecza jakoby przyczyną śmierci protestujących było użycie ostrej amunicji.

Czytaj więcej w Money.pl
W tej akcji mogą zginąć tysiące osób Dziś władze będą próbowały usunąć dwa obozy zwolenników prezydenta Mursiego protestujące w Kairze.
W tej akcji mogą zginąć tysiące osób Jak podaje Reuters, powołując się na źródła rządowe i policyjne, do takiej akcji przeciwko okupującym plac Rabaa al-Adawiya ma dojść jutro nad ranem.
bEEryvXC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)