Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krynica - Forum - gaz lupkowy - Steinhoff

0
Podziel się

Krynica - Forum - gaz łupkowy - Steinhoff

bEgJOmaJ

Janusz Steinhoff, były minister gospodarki, wierzy, że wydobycie gazu łupkowego w Polsce już za dziesięć lat spowoduje samowystarczalność naszego kraju. Szef rady programowej Krajowej Izby Gospodarczej liczy, że wydobycie gazu łupkowego poprzez spadek ceny surowca, ożywi całą gospodarkę.
Były minister zwrócił uwagę, że w Stanach Zjednoczonych po uruchomieniu złóż gazu niekonwencjonalnego ceny gazu radykalnie spadły. Wcześniej kosztował około 450 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, obecnie - około 150 dolarów. Tymczasem Polska płaci Federacji Rosyjskiej około 400 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.
Dzięki gazowi łupkowemu Polska ma także szansę na uniezależnienie się od innych producentów surowca - podkreślił Janusz Steinhoff. "Jeżeli będziemy mieli własny gaz i uruchomimy konkurencyjny rynek tego gazu, zbudujemy połączenia transgraniczne, ta sytuacja będzie dużo lepsza niż obecnie" - powiedział były minister gospodarki. Podkreślił, że przy okazji zostanie zachwiana silna pozycja glównych dostawców nośników energii do Europy.
Wpływ gazu łupkowego na rynek gazu w Polsce i w Europie był jednym z tematów dyskutowanych podczas 21. Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

bEgJOmbm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)