Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krynica - Forum - szerokopasmowy internet

0
Podziel się

Do 2015 roku 90 procent Polaków ma mieć dostęp do szerokopasmowego internetu. Taki cel wyznaczyło sobie Ministerstwo Infrastruktury.

bEifZUJh

Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w resorcie, wyjaśnia, że za cztery lata wiele się w tej dziedzinie zmieni. "To jest okres, kiedy skończy się obecna perspektywa finansowa i czas, kiedy jednostki samorządu terytorialnego powinny zakończyć inwestycje w tzw. 'białych plamach' - miejscach, gdzie nie ma nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej". Magdalena Gaj dodała, ze w najbliższych tygodniach samorządy muszą rozpocząć przetargi na znalezieniu partnerów, którzy rozpoczną realizację inwestycji.
Krzysztof Blusz, wiceprezes DemosEuropa - Centrum Strategii Europejskiej, przekonuje, że Polskę czeka trudne, cywilizacyjne wyzwanie. "To projekt interdyscyplinarny, wcale nie mniej skomplikowany w wielu aspektach niż budowa dróg czy infrastruktury energetycznej" - powiedział Krzysztof Blusz. Dodał, że Polska nie może tego projektu zlekceważyć, bo jest on kluczem do przyszłego sukcesu naszego kraju.
Obecnie zaledwie 17 procent Polaków ma dostęp do internetu o prędkości przekraczającej 5 mb/s. W tej dziedzinie znacznie wyprzedza nas wiele krajów - nie tylko Japonia czy Korea Płd., ale także np. Rumunia.
Rozwój szybkiego internetu był jednym z tematów dyskusji podczas 21. Forum ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

IAR

bEifZUJK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)