Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
02.09.2011 12:47

Kryzys paliwowy uziemi samoloty?

Moskiewskie lotniska mogą zostać zamknięte z powodu braku paliwa dla startujących samolotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexanderNovikov/iStockphoto)

Według agencji Interfax, problemy z dostawami paliwa lotniczego trwają od 2 tygodni i związane są z jego niewystarczającą ilością na rosyjskim rynku.

Informatorzy agencji Interfax przewidują, że jeśli sytuacja nie zmieni się, w przyszłym tygodniu mogą zostać wstrzymane rejsy z trzech największych moskiewskich lotnisk: Szeremietiewo, Domodiedowo i Wnukowo.

Najtrudniejsza sytuacja jest w międzynarodowym porcie lotniczym Szeremietiewo, z którego codziennie startują samoloty do większości europejskich miast. Kierownictwa portów lotniczych zwróciły się z prośbą do rządu Federacji Rosyjskiej o uruchomienie państwowych rezerw paliwowych. Jeden z informatorów agencji Interfax twierdzi, że brak paliwa na rynku spowodowany jest dużymi zakupami dokonywanymi na zlecenie Ministerstwa Obrony.

Czytaj poradniki dla pasażerów w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/109/137325_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/tomasz-bonek/spales-na-lotnisku-bez-posilku-zloz-reklamacje,0,880387.html) Spałeś na lotnisku bez posiłku? Złóż reklamację Prawa pasażera i obowiązki przewoźnika reguluje w takich sytuacjach unijne rozporządzenie (261/2004). Jego przepisy stosuje się do lotów pomiędzy wszystkimi państwami UE oraz wtedy, gdy wylatujemy z lotniska znajdującego się w kraju trzecim, ale celem podróży jest kraj członkowski. Linie lotnicze muszą mieć wówczas status przewoźnika wspólnotowego.
Jakie masz prawa podróżując samolotem? Sprawdź, na co możesz liczyć gdy lot jest opóźniony, odwołany lub nie wpuszczono Cię na (...)
Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz