Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ks.Skrzypczak: Bez wiary Kościół nie ma sensu

0
Podziel się
bEpWHzJx

Papież Franciszek w Watykanie, a biskupi na całym świecie, w swoich diecezjach, kończą dziś Rok Wiary. Benedykt XVI, który ponad rok temu zainicjował to wydarzenie zwracał uwagę, że ma to być przede wszystkim czas prawdziwego nawrócenia.
To wezwanie pozostanie aktualne i po zakończeniu Roku Wiary-mówi IAR, ks. dr. Robert Skrzypczak z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Duchowny zwraca uwagę, że wierni zawsze powinni żyć wiarą. Inaczej zmienimy Kościół w klub religijny lub miejsce spotkań kulturalnych- podkreśla ksiądz Skrzypczak. Jego zdaniem gdybyśmy do tego dopuścili, to Kościół utraci racje bytu.
Tymczasem według rozmówcy IAR biskupi przypominali w Roku Wiary o potrzebie jej pogłębienia.Zawsze musimy się uczyć, co robić, aby być uczniem Chrystusa, a nie klientem instytucji religijnej- zwraca uwagę ksiądz Robert Skrzypczak.
Na zakończenie Roku Wiary papież Franciszek symbolicznie wręczy/wręczył/ swoją pierwszą adhortacje "Evangelii gaudium"- Radość Ewangelii- przedstawicielom kościołów lokalnych. Papież pisze tam o potrzebie przekazywania wiary. Dokument zostanie udostępniony wszystkim wiernym za dwa dni.

IAR

bEpWHzKa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)