Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kupujmy sprawdzone fajerwerki

0
Podziel się
bErQmEKZ

Sylwester - fajerwerki - porady

Fajerwerki, które będziemy odpalać w noc sylwestrową kupujmy tylko w sprawdzonych miejscach. W ten sposób unikniemy zagrożenia niekontrolowanymi eksplozjami i poparzeniami - przestrzegają fachowcy.
Konrad Zdanowski z jednej z siedleckich hurtowni materiałów pirotechnicznych podkreśla, że licencjonowane petardy posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. "Są to materiały bezpieczne, pewne, przebadane i spełniające wszelkie normy europejskie i polskie" - mówi rozmówca IAR.
Podkreśla, że takie fajerwerki często posiadają już certyfikaty, które będą wymagane dopiero w 2017 roku.
Konrad Zdanowski podkreśla, że także w licencjonowanych sklepach możemy znaleźć materiały pirotechniczne na każdą kieszeń. Ceny rozpoczynają się od kilkunastu złotych. Tak naprawdę nie ma natomiast górnej granicy. "Współpracujemy z klientami, którzy potrafią przeznaczyć na ten cel kilka-kilkanaście tysięcy złotych" - dodaje rozmówca IAR.
Policjant Jerzy Długosz przypomina, że w okresie przedsylwestrowym funkcjonariusze w całym kraju sprawdzają, czy sprzedający materiały pirotechniczne robią to legalnie i we właściwy sposób. Dodaje, że fajerwerki można sprzedawać wyłącznie osobom pełnoletnim a mogą to robić podmioty posiadające odpowiednie zezwolenia.
Według badań KPMG na zakup fajerwerków, którymi uczcimy Nowy Rok wydamy blisko pół miliona złotych.

IAR

bErQmELC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)