Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwaśniewski wierzy w lewicę

0
Podziel się
bEgdOmkB

Aleksander Kwaśniewski wierzy, że lewica może wygrać przyszłoroczne wybory prezydenckie. Według byłego prezydenta sukces może zagwarantować jedność SLD.
Na konwencie politycznym Sojuszu były szef państwa nawiązał do słów Martina Luthera Kinga. Zaznaczył, że lewica osiągnie sukces, jeśli tylko w ten sukces uwierzy. "Miałem sen, że ludzie lewicy niezależnie jaką drogę przeszli, jak bardzo się poróżnili - są ze sobą razem" - powiedział.
Kwaśniewski nawiązał też w swojej przemowie do ponownego zbliżenia się do SLD Leszka Millera i Józefa Oleksego. Jego zdaniem Sojusz będzie wzmocniony dzięki powrotom do partii tych byłych premierów.
Ponadto polityk podkreślał, że wybór Jerzego Szmajdzińskiego na kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich to dobra decyzja. Jego zdaniem Szmajdziński jest osobą silną oraz godną zaufania. Według Kwaśniewskiego Szmajdziński to także utalentowany polityk, który dowiódł swoim życiem, że świetnie pasuje do roli kandydata na prezydenta. Były prezydent zaznaczył, że teraz lewica musi tylko uwierzyć, że ma szansę na wygranie wyborów prezydenckich.
Aleksander Kwaśniewski zgodził się pełnić funkcję honorowego prezesa Komitetu Wyborczego Jerzego Szmajdzińskiego.

bEgdOmle
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)