Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 14:47

Kwiatkowski ma nadzieję, że zabójcy Papały zostaną ukarani

Podziel się
Dodaj komentarz

Papała-wyrok-Kwiatkowski

Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski ma nadzieję, że sprawcy zabójstwa generała Marka Papały zostaną w końcu ukarani.
Po 11 latach procesu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok uniewinniający w sprawie śmierci generała Marka Papały. Bogucki i "Słowik" byli oskarżani o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji.
W ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Paweł Dobosz mówił, że wartość dowodów w tej sprawie została przeceniona, a skazanie oskarżonych byłoby niesprawiedliwe.
Krzysztof Kwiatkowski mówił, ze nie ocenia pochopnie pracy prokuratury, która według sądu nie zgromadziła wystarczających dowodów. Przypuszcza, że prokuratura będzie sie odwoływac od wyroku. Zdaniem Kwiatkowskiego, dzisiejsza sytuacja potwierdza, że jego decyzja o przeniesieniu śledztwa do Łodzi, była słuszna.
Ryszard Bogucki był oskarżony o obserwowanie miejsca zabójstwa Papały i bezskuteczne nakłanianie w 1998 r. gangstera Zbigniewa G. do zabicia byłego szefa policji. "Słowika" oskarżono zaś o nakłanianie płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego, ps. Iwan do zamordowania generała za 40 tysięcy dolarów.
Prokuratura żądała 15 lat więzienia dla Boguckiego i 8 lat dla Andrzeja Z. Obrońcy wnosili o uniewinnienie.
Generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie 25 czerwca 1998 roku. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi. Według stołecznej prokuratury, zabójcy Papały kierowali się "motywem finansowym".

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz