Notowania

wiadomości
20.02.2013 09:50

Kwiatkowski: zmiany w rządzie na lepsze

Podziel się
Dodaj komentarz

Trójka - Kwiatkowski - rząd - pakt fiskalny

Decyzje premiera o wymianie ministrów w rządzie mają służyć zmianom na lepsze. Tak o zapowiadanych na dziś przetasowaniach w Radzie Ministrów mówił w Trójce były minister sprawiedliwości, poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Kwiatkowski.
Na razie wiadomo tylko, że z funkcji szefa Kancelarii Premiera odejdzie Tomasz Arabski. Kwiatkowski powiedział, że jest za rozdzieleniem funkcji szefa kancelarii i przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Ma ona bowiem duże znaczenie i szef komitetu powinien się poświęcić tylko tej pracy. Tomasz Arabski pełni obie funkcje. Mówiąc o obecnym ministrze sprawiedliwości, Jarosławie Gowinie, Kwiatkowski zauważył, że resort przygotował wiele ważnych projektów.
Odnosząc się do wczorajszej debaty sejmowej na temat unijnego paktu fiskalnego, Kwiatkowski zauważył, że padło tam wiele mało mądrych słów. Zdaniem Kwiatkowskiego, w najbliższych latach powstaną dwie Unie Europejskie - ta z euro i tak bez euro. Chcielibyśmy być w tej pierwszej - podkreślił Krzysztof Kwiatkowski. Dlatego rząd jest za przyjęciem paktu fiskalnego i euro. Poseł dodał, że pakt fiskalny można ratyfikować zwykłą większością głosów w Sejmie, gdyż jego postanowienia i tak już obowiązują. Zdaniem Kwiatkowskiego, nie ma możliwości zakwestionowania przyjęcia paktu przez Trybunał Konstytucyjny.
Poseł PO powiedział, że Polska podjęła decyzję o przyjęciu euro w momencie, gdy postanowiła wstąpić do Unii. Trzeba jednak tłumaczyć obywatelom, jak będą przebiegały przygotowania do przyjęcia euro i jakie korzyści z tego odniesiemy. Poseł dodał, że strefa euro wychodzi z kryzysu i jej sytuacja się poprawia. Kwiatkowski przyznał jednak, że do przyjęcia euro będzie potrzebna zmiana konstytucji.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz