Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

L. Kaczyński: unijne propozycje ciągle nie satysfakcjonują Polski

0
Podziel się

Lech Kaczyński ocenił, że propozycje szwedzkiej prezydencji dotyczące finansowania walki ze zmianami klimatycznymi są lepsze niż wczoraj, ale ciągle nie satysfakcjonują Polski. Prezydent powiedział dziennikarzom w Brukseli, że osiągnięto postęp, nie ujawnił jednak na czym on polegał.

bEiozeJN

Prezydent powiedział, że unijni przywódcy zgodzili się wstępnie co do cieżarów ponoszonych na rzecz ubogich państw z tytułu emisji CO2. Kraje członkowskie mają składać środki do wspólnego unijnego funduszu, który ma być następnie przekazany tym państwom. Lech Kaczyński podkreślił, że unijny kompromis w tej sprawie jest dobry z polskiego punktu widzenia. Prezydent jest optymistą w sprawie porozumienia, choć - jak zaznaczył - nasz kraj ma na nie jeszcze czas.

Lech Kaczyński powiedział, że jeszcze dziś unijni przywódcy będą rozmawiali o traktacie lizbońskim oraz o pozycji przewodniczącego Unii Europejskiej. W tej sprawie chodzi nie tylko o nazwisko nowego prezydenta Unii, ale też o jego kompetencje. Wyjaśnienia wymaga przede wszystkim kolizja unijnej prezydencji z prezydentem Wspólnoty.

Prezydent Kaczyński podkreślił także dobrą współpracę polskiej delegacji.

bEiozeKq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)